Çatı Çıkış Merdiven Sistemi

Çatı Çıkış Merdiven Sistemi

Genellikle ev konusu açıldığında kişilere daha samimi daha sıcak gelen çatı katında bulunmakta olan evlerdir. Çatı katlarında bulunmakta olan daireler daha otantik bulunan yaşam alanlarındandır.Fakat buralarda yaşandığı zaman çatıya çıkmak gerekebilmektedir ve bunun içinde merdiven kullanımı devreye girer.Fakat her seferinde bir merdiven bulup dayayıp çatıya çıkmaya çalışmak yeri geldiğinde tehlikeli haller alabilmektedir.Son zamanlarda hem kaplamış olduğu alan açısından hem de estetik duruşu sebebi ile bu görev için çatı merdivenleri tercih edilmektedir. merdiven kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Ve normal merdivenler gibi herhangi bir tehlike durumu meydana çıkartmamaktadır.Katlanma özelliği sayesinde kullanımı kolaylaşmakta ve yer kaplama durumu önlenmektedir. Kullanılmakta olan ürünlerimiz aynı zamanda kullanıcılarımız tarafından da oldukça beğenilmektedir.Çatı merdivenlerimizde ürün ve fiyat çeşitliliği oldukça geniş bir yelpazede müşterilerimize sunulmaktadır.

 Çatı Merdiveni Modelleri

Mekanın ölçüsüne ve boyutlarına göre çatı merdiveni modelleri değişiklik göstermektedir. Başlıca çatı merdiveni çeşitleri beş farklı başlığa ayrılmaktadır. Bu başlıklar şunlardır; metal çatı merdivenleri, ahşap çatı merdivenleri, katlanır çatı merdivenleri, makaslı çatı merdivenleri ve teleskopik çatı merdivenleri. Çatı merdivenleri kişinin isteğine göre, farklı malzemelerden, farklı renklerden ve farklı modellerden yapılmaktadır.Çatı merdivenleri, değişen rengine, modeline ve malzemesine göre farklı şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Kişinin ihtiyacına ve alan metrekaresine göre işini görecek olan çatı merdiveni seçilebilmektedir. Hangi renk, hangi model, hangi malzeme çeşidi olursa olsun her çatı merdiveni çeşidi güvenli ve pratik kullanım imkanı sunmaktadır.

 Çatı Merdiveni Kullanımı

Merdiven Sistemi kurulumuna merdiven bir kasa üzerine oturtulmaktadır. Çatı katına yerleştirilir ve boyu için alt katın zeminine kadar olan uzunluk baz alınmaktadır. En az yer kaplamakta olan çatı katı modelleri makaslı çatı merdivenleri ve katlanır çatı merdivenleridir. Bu iki model çatı merdiveni açılır kapanır şekilde kullanılmaktadır.

Katlanır şekilde yapılmış olan çatı merdivenleri tavana monte edilir ve yalnızca açıldığında kullanılmaktadır. Ayrıca en çok tercih edilmekte olan çatı merdivenleri bu iki modeldir. Bu merdivenlerin güvenliği ihmal etmemesi açısından korkulukları da bulunmaktadır. Çatı merdivenlerinin malzemesinde ahşabın kullanılması hem dayanıklılık hem de şıklık açısından daha çok tercih edilmektedir.